Wino i artykuły włoskie – Mała Italia w Twojej Kuchni
Kuchnia włoska jest legendarna na całym świecie przede wszystkim za sprawą pizzy i spaghetti. To jednakże nie wszystko, co ta niezwykła kultura oferuje. Warto jednak zaznajomić się dokładniej z artykułami włoskimi, mogą one bowiem zrewolucjonizować kuchnię oraz doliczyć oryginalności wielu posiłkom.

Dobre wino z Włoch

Jaki legendarny napój kojarzy się z Włochami?
Oszałamiającym produktem jest, rzecz jasna, wino włoskie. W tym kraju, ze względu na klimat produkowane są niezwykle atrakcyjne oraz uważane za solidne wina. Przeróżne rejony winiarskie we Włoszech specjalizują się w różnych rodzajach produkowanego wina.


Najbardziej popularne rejony winiarskie we Włoszech to:
•    Wenecja,
•    Toskania,
•    Sycylia.
W naszym kraju tego typu artykuły kupić można w wielu punktach sprzedaży.
Jakie inne włoskie wyroby są warte uwagi?
Kolejnym, osiągalnym w Polsce artykułem jest włoski makaron. Rozkoszne spaghetti stanie się z nim jeszcze smaczniejsze. Co więcej, makarony włoskie są kultowe z wysokiej jakości. Z pewnością należałoby skosztować tego artykułu.
Włochy to także kraj, który słynie z produkcji zachwycającej oliwy. Rzecz jasna w Polsce towary oryginalne będą trochę droższe od tych, które zakupić wolno bezpośrednio w kraju produkcji. Jakość oliwy jest jednak powodem, dla jakiego cena nie powinna być kłopotem – w końcu jest ona uznawana za jedną z bardzo dobrych na świecie!


Włoskie wędliny mają swoich sympatyków na całym globie, a co istotne, wolno je odnaleźć również w krajowych sklepach. Najbardziej znana jest bodajże szynka parmeńska. Jej charakterystyczny smak oraz forma odróżniają ją od stereotypowych wędlin. Ta suszona, surowa szynka sprawdzi się nie wyłącznie na kanapce, jakkolwiek oraz jako dodatek do wielu potraw.