Dziś kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras ginekolog

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, wskutek tego też całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez fachowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, lecz przede wszystkim także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje dużo radości, ale również o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, właśnie dlatego też zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących szczególne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są fenomenalne warunki lekarskie. Lekarze troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort i właściwe samopoczucie, jakie może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.